ekologia co to znaczy

Czy przydatne?

Co znaczy Ekologia

Definicja Ekologia: edukacja o ekonomice przyrody badana w jej ekosystemach. Jako edukacja o środowisku istot żywych, w tym w pierwszej kolejności człowieka, musi wchodzić także w sferę społ.-ekon., cywilizacyjnych i kult. stosunków międzyludzkich. Jest obszarem interdyscyplinarnych
dociekań, analiz hist., diagnostycznych
i prognostycznych, prowadzonych odnosząc się do różnej perspektywy czasowej
i przestrzennej - globalnej, regionalnej i lokalnej. Pojawienie się globalnych problemów związanych z zagrożeniami dla środowiska naturalnego człowieka wskazało wyjątkowo istotne zadania tej dziedziny wiedzy. Zobacz także: ekologizm, ekorozwój, ład ekologiczny, dziura ozonowa, sukces cieplarniany, zagrożenia ekologiczne

Czym jest ekologia znaczenie w Słownik E .

Co znaczy Engels Fryderyk:
Porównanie działacz polit., współorganizator I i II Międzynarodówki, współpracownik K. Marksa, z którym stworzył koncepcję tak zwany socjalizmu naukowego (marksizmu). Na jego poglądy polit. dominujący wpływ ekologia co znaczy.
Krzyżówka Etatyzm:
Dlaczego zakładająca konieczność angażowania się państwa w działalność gosp.; zakładanie przedsiębiorstw krajów., wykupywanie poprzez kraj udziałów w przedsiębiorstwach prywatnych i regulowanie życia ekonom ekologia krzyżówka.
Co to jest Embargo:
Jak lepiej przywozu ustalonych towarów z danego państwie (broń, surowce strategiczne, na przykład ropa naftowa). Przeważnie dot. państw objętych wojną (na przykład b. Jugosławia) albo nie stosujących się do ekologia co to jest.
Słownik Ekosystem:
Kiedy populacji różnych gatunków zwierząt i roślin, powiązanych zależnościami biologicznymi, krążeniem materii i zamianą energii; fragment przyrody (na przykład las czy jezioro) stanowiący funkcjonalną ekologia słownik.
  • Dodano:
  • Autor: